wydruk i projekt karty menu

Zanim zlecisz komukolwiek druk kart menu ważne jest, by stworzyć odpowiedni projekt karty menu. Jeśli zdecydujesz się na wydruk pierwszej lepszej karty bez sprawdzenia treści, projektu to lepiej zamknij restauracje. Musisz to robić z sercem. Jeśli masz serce do gotowania czy prowadzenia restauracji – zacznij od ustalenia z szefem kuchni dań, allergenów, gramatur, później zbierz to do jednej kupy i poproś grafika o pomoc. Karta menu to Twoja wizytówka, to wizytówka Twojej restauracji. Dzisiaj opowiemy Wam krótko jak stworzyć kartę menu – na co zwracać uwagę, a także na czym drukować – jakie materiały są najczęściej stosowane i najbardziej polecane.

Projekty kart menu

karta menu
karta menu

Poznaj restaurację – najpierw należy zacząć od ustalenia i poznania firmy. Jeśli sam jesteś w stanie stworzyć sobie piękną kartę menu to skup się na tym co Cię wyróżnia. Jaka jest twoja lokalizacja, a może historia lokalu, jakie podajesz składniki. I stwórz coś wyjątkowego. Nie musi być mocno kreatywne (choć może), ale musi nawiązywać do twojego miejsca. Musi opowiadać i inspirować – gdy klient ją otrzyma w ręce powie, że jest niezwykła.

Popatrz jakimi kolorami posługuje się restauracja i zabierz się do pracy. Albo opowiedz o tym grafikowi, który będzie robił projekt karty menu dla Twojej restauracji. Zaufaj mu – jeśli zdradzisz mu trochę sekretów, być może zainspiruje go to do stworzenia opowieści o Tobie, historii, powstaniu restauracji i zaskoczy Cię pozytywnie.

artystyczna karta menu
artystyczna karta menu

Projektowanie kart menu

Czytelna i przejrzysta – od zawsze to tłumaczymy wszystkim restauratorom, którzy przesyłają nam multum tekstu i chcą, by wszystko zmieściło się na jednej kartce A4 i do tego, żeby były ładne grafiki. Oczywiście przy makaronach możemy wstawić makaron w tle, ale skoro możemy zrobić to ładniej. Po pierwsze i ostatnie – jeśli chcesz zaoferować wyjątkowe dania nie oferuj wszystkiego co jest możliwe. Zaoferuj to co potrafisz zrobić najlepiej – posłuchaj Magdy Gessler, która mówi to w każdym odcinku Kuchennych Rewolucji.

Tak samo jest z kartą menu – zaproponuj w niej wszystkie swoje dania, ale jeśli masz ich sporo zrób większą kartę menu – więcej kartek. Wiadomo, że cena i projektu i wydruku karty menu wzrasta. Jednak karta menu potrzebuje oddechu do tego by była czytelna. Nie raz to powtarzaliśmy, Goście lubią mieć wybór, ale nie lubią też szukać po karcie menu. Najgorsza rzecz to nieczytelna i nieprzejrzysta karta menu dań. Dlatego zwróć na to uwagę przy tworzeniu karty menu. Masz dużo kartek? Zakup etui do karty menu i stwórz więcej kartek.

projekt karty menu
projekt karty menu

Projekt karty menu

Brak błędów – wcześniejsze dwa punkty byłbym w stanie przeżyć. Ten już niestety nie. Liczba błędów w karcie menu czasami przeraża, szczególnie gdy mówimy o ortograficznych. Ajć. Boli. Wiadomo, że może zdarzyć się wpadka ale nie taka. Pamiętaj więc, by przed drukiem sprawdzić dokładnie treści. Jeśli nie jesteś polonistą poproś kilku znajomych i będzie dobrze. I jeśli nie wiesz jaką masz cenę dania – nie drukuj. Bo potem zaklejasz korektorem cenę i piszesz długopisem, a czasami jeszcze gorzej – skreślasz lub zamazujesz. Blee. Pamiętaj, że dajesz tę kartę swoim Gościom, a to pokazuje jak Ci na nich zależy, jak dbasz o restaurację i jak bardzo jesteś oszczędny. Dziękuję i do widzenia!

wydruk karty menu
wydruk karty menu

 

 

Projekt graficzny karty menu – no i jeśli masz już pomysł i sprawdzony tekst twórz grafikę. Niech to będzie coś wyjątkowego, co sprawi że klienci zapamiętają Cię na długo. Pozytywnie oczywiście. Gdy grafik stworzy Ci już projekt karty menu – wyślij kartę do druku, a projekt zachowaj sobie na przyszłe sezony. Karta menu zmienia się co roku, więc każdego roku będziesz potrzebował/potrzebowała uaktualniać. No chyba, że stać Cię na nową każdego roku. Super.

karta menu na walanetynki
karta menu na walanetynki

Druk karty menu

Wykonanie i materiał – zanim zdecydujesz się na wydruk zdecyduj o materiale. oczywiście pod to tworzy się też projekt. Trzeba wcześniej znać wymiary projektu, by potem odpowiednio to dociąć i wydrukować. Zacznijmy więc od materiału. Goście lubią mieć czystą kartę menu. Takie coś zapewni im wiele materiałów. My nie zajmujemy się drukowaniem ale od wielu lat zlecamy takie usługi zaufanym drukarniom. W zależności od wybranego materiału – taki wydruk zlecamy do odpowiedniej drukarni, gdzie mamy pewność wysokiej jakości wydruku. Druk kart menu wymaga odpowiedniego rodzaju papieru – grubego, wodoodpornego, czy nie gnącego się. Dlaczego? W restauracjach bardzo często nasza karta menu ma kontakt z jakimś napojem, czy po prostu mokrym stolikiem albo spoconymi dłońmi klienta.

drukowanie kart menu
drukowanie kart menu

Nie gnącego się bo nie każdy potrafi tak ładnie estetycznie trzymać kartkę papieru. Niektórzy to od razują pogną. Więc słabo będzie dawać taką kartę menu kolejnemu Gościowi. Tak więc polecamy np. synapsę, czy grube materiały powlekane z soft touchem.

drukowanie kart menu
drukowanie kart menu

Czysta i zdezynfekowana – wydruk karty menu zobowiązuje także do dbałości o nią. Nie zapominaj o tym. Musisz ją przetrzeć – najlepiej po każdym kliencie i zadbać by była czysta. Mówi o Tobie i twojej restauracji. Możesz stosować też praktykę z lepszych restauracji, gdzie po wyborze dania zabierasz karty. Dzięki czemu na pewno zmniejszasz ryzyko zniszczenia. Czy to przez osoby pijące napój, bawiące się nią wertując kartkę po kartce czy dzieci, które zrobią sobie z niej samolocika. Siup.

tanie karty menu
tanie karty menu

Jeśli potrzebujesz projekt karty menu lub wydruk karty menu skontaktuj się z nami. Chętnie stworzymy razem z Tobą coś ciekawego! Jak Ci się podobają nasze realizacje?

wydruk kart menu
wydruk kart menu

Projekt karty menu

Tagi artykułu: projekt karty menu, wydruk karty menu, druk kart menu, drukarnia kart menu, projektowanie kart menu, karty menu wydruk.

Leave a Reply