projekt naklejki na piwo

06Etykiety na piwo projekty – o tym dzisiaj. Już za chwilę wakacje co dla wielu wiąże się z częstszym spożywaniem różnego rodzaju napojów. Warto więc przygotować odpowiedni także projekt etykiet na piwo. Jak się do tego zabrać? Co jest ważne na etykietach? Zapraszamy do czytania artykułu.  Projekt etykiety na puszkę, czy projekt etykiety na butelkę?

Projekt etykiety na piwo – jak stworzyć projekt?

Warto zacząć od tego czy jesteśmy nowym browarem czy długo istniejącą już marką na rynku A może po prostu szukacie pomysłów i projektów na etykiety z jakiejś wyjątkowej okazji – urodziny przyjaciela, osiemnastka kumpla, wesele albo impreza firmowa. Zacznijmy więc od tego, że ciężko tutaj określić jak miałaby wyglądać etykieta ponieważ okazji na jej stworzenie jest ogromnie wiele. Jeśli robicie ją na przykład ze względu na osiemnastkę znajomego to wiadomo, że grafika musi być albo śmieszna albo opowiadać trochę o życiu kumpla, wspominać jakieś ważne wydarzenie itp. Jeśli jednak jesteś nowopowstałym browarem i chcecie ruszyć na podbój świata – to już trochę ciekawiej i więcej pracy przed Wami.

projekt etykiety na piwo
projekt etykiety na piwo
etykieta na piwo
etykieta na piwo

Projekty etykiet na butelki – Studio Alladyn

Jeśli więc jesteście browarem, musicie określić swoją docelową grupę odbiorców. Wiadomo, że bardzo ciężko w tym przypadku powiedzieć – „nasze piwo będą pili mężczyźni w wieku 35-45 lat”. No bo skąd mamy to wiedzieć. A jednak – musicie wiedzieć. Jakiś biznesplan musiał powstać, wiecie komu będzie ono wyjątkowo smakowało – jeśli jest one mocne to przeważającą grupą będą mężczyźni, jeśli smakowe – kobiety, jeśli jest ono piwem regionalnym – będzie spożywane przez „tutejszych” i przybywających turystów niezależnie od wieku. Dlatego ważne jest by wybrać odpowiednią grupę docelową – będzie to grupa, której chcemy to sprzedać. To, że kupią też inni to już będzie proces poboczny. Dopiero teraz, gdy już wiemy kto będzie pił nasz napój – możemy usiąść do tworzenia koncepcji projektu graficznego. Kolorystyki, grafiki, tekstów i reklamy. Musi namówić naszą grupę docelową do zakupu. Jak w przypadku każdego produktu. Nikt nie ma zamiaru namawiać do spożywania alkoholu ale każdemu producentowi zależy na zyskach.

etykieta na butelkę
etykieta na butelkę

Zastanów się więc nad projektem, a jeśli nadal nie masz pomysłu – skontaktuj się z nami. Na pewno razem stworzymy coś pięknego!

projekt etykiety na wino
projekt etykiety na wino

Zachęcamy do odwiedzin także naszego portfolio, a w szczególności do zapoznania się z naszymi projektami kart menu i projektami logo. Dodatkowo najświeższe realizacje i aktualności na naszym facebooku.

Tagi artykułu: projekty etykiet na piwo, etykiety na piwo, etykieta na piwo, studio alladyn projektowanie grafik, projekt etykiety na piwo, top projekty etykiet, projekt etykiety na butelkę, projekt etykiety na puszkę.

Leave a Reply