Bardzo ważne jest, by odpowiednio wybrać fotografa. Nie tylko jeśli chodzi o sesję ślubną, weselną czy z okazji jakiejś innej uroczystości rodzinnej. Tak samo ważny jest dobry wybór przy okazji planowania sesji zdjęciowej w plenerze.

Sesja plenerowa to wcale nie taka prosta sprawa jak się wydaje. Dlaczego? Podczas sesji zdjęciowej w studio, fotograf ma wypracowany sposób – ustawienie sprzętu, doskonale dobrane światło, ogromne morze doświadczeń i  nie przeszkadza mu zmieniająca się aura czy deszcz. W plenerze jest już zupełnie inaczej. Nie znaczy to, że gorzej. Bardzo często bowiem spotykamy się z tym, że studio to cztery ściany ozdobione i wszystko wydaje się tam sztuczne i nadmuchane. Sesja zdjęciowa w plenerze to naturalność.

Sesja zdjęciowa w plenerze
Fotograf na sesję zdjęciową w plenerze

Nie potrzeba ogromnego kolorowania zdjęć, nie potrzeba budowania nastroju bo to wszystko tworzy się samo. Powyższe zdjęcie zostało wykonane przez nas podczas zimowej sesji zdjęciowej pewnej super pary. Zakochanej i bardzo wesołej. Świetnie spędzony czas – zarówna nasz jak i ich. Doskonały efekt. Podczas tej sesji zdjęciowej wystarczył „spontan”. Szukamy miejsca ze śniegiem (którego na tę chwilę nie było wiele), a jak się okazało kilkadziesiąt kilometrów dalej go znaleźliśmy. Oczywiście nie padało, aż tak mocno ale odrobina pomysłu fotografa i znalazł się. Nie jest dodawany w photoshopie – jest naturalny.

Sesja zdjęciowa gdańsk
Fotograf trójmiasto

To zdjęcie zostało wykonane w Gdańsku. Taki był zamysł kobiety na zdjęciu. Chciała mieć pamiątkę z tego wyjątkowego miejsca. Gdańsk to cudowne miasto – może odnaleźć na prawdę wiele cudnych lokalizacji na sesję zdjęciową w plenerze. Tak samo – Gdynia. Wystarczy wychylić lekko czubek nosa poza okna, później drzwi i wyruszyć w podróż pełną przygód i zdjęć! Wracając do zdjęcia z sesji plenerowej w Trójmieście. Staraliśmy się tutaj odzwierciedlić zamysł modelki, ale i pokazać to czym się charakteryzuje jej codzienność. Naturalność, codzienne życie, praca i sposób życia. To bardzo ważne. Najgorsze są zdjęcia, gdzie model nie jest sobą. Próbuje udawać kogoś innego. Modelki czy modele uczą się tego latami, zbierają doświadczenie, by móc naturalnie zachować się przed obiektywem. Sesja plenerowa i dobry kontakt z fotografem na pewno to ułatwiają.

Sesja zdjęciowa w plenerze
Fotograf na plener trojmiasto

Co więc powinno decydować o wyborze fotografa na sesję zdjęciową w plenerze? Dobry kontakt – nie musisz go znać ale dobrze się dogadywać. Będzie Ci łatwiej pozować i otworzyć się. Fotograf musi być osobą zarządzającą. Ty masz przedstawić swoje wymagania, a on kreować i proponować pozycje, miejsca, ustawienie itd. Fotograf widzi Cię w obiektywie. Musi mieć – nie sprzęt, a portfolio. Portoflio fotografa musi Ci odpowiadać. jeśli podobają Ci się jego prace – super. To te z Tobą na pewno też ci się spodobają. Nie będziemy tutaj pisać o cenach bo te są na naszym rynku przeróżne. Zupełnie inne ceny są w trójmieście, a inne gdzieś dalej.

Jeśli więc szukasz fotografa i marzy Ci się wyjątkowa sesja w plenerze – odezwij się do nas. Zadbamy o to, by spełnić Twoje oczekiwania. Znajdziesz nas w trójmieście – Gdyni, Sopocie i Gdańsku, małym trójmieście kaszubskim czyli w Redzie, Rumi i Wejherowie, na półwyspie helskim iw całym województwie pomorskim.

Tagi artykułu: fotograf trójmiasto, fotograf gdańsk, fotograf gdynia, fotografia plenerowa gdańsk, fotografia plenerowa gdynia, fotograf na sesję plenerową, fotografia plenerowa, plener zdjęcia, fotograf na urodziny, fotograf na wieczór panieński, najlepszy fotograf trojmiasto.

Leave a Reply