Grafik freelancer, projektant graficzny, agencja graficzna, czy agencja reklamowa? Komu powierzysz wykonanie swojego projektu graficznego?

Zaufaj naszym specjalistom w grafice i marketingu online. Od wielu lat prowadzimy outsourcing usług graficznych dla firm, a także marketing online dbając o zadowolenie naszych Klientów, czyli zwiększenie ruchu na stronie i zysków w biznesie. Napisz do nas i zapytaj o ofertę – biuro@studioalladyn.pl.

Grafik freelancer 

Ciężko wrzucić tutaj wszystkich do jednego worka i ich jakoś określić. Bowiem znajdziemy grafika z nieprzeciętnymi umiejętnościami graficznymi i takiego, który stawia dopiero pierwsze kroki. Tak samo może być również ceną. Za freelancera z ogromnym portfolio zapłacimy więcej niż za zwykłą agencję, a także za początkującego – bardzo mało. Dlatego nie da się tutaj bezpośrednio wszystkich wrzucić w jeden koszyk i napisać – będzie super i będzie tanio. Nie. Czym się będą wyróżniać nasze grafiki? Na pewno się nie zawiedziemy i jeśli znamy jego portfolio to tak samo dobre projekty graficzne wykona naszej firmie. No chyba, że portfolio jest słabe.

karta menu
karta menu

Projektant graficzny

Załóżmy, że podkradacie go firmie graficznej – albo agencji graficznej albo prosto z agencji reklamowej. Czyli nie mamy grafika freelancera skierowanego głównie na stworzenie wielkiej firmy graficznej ale często zwykłego, szarego pracownika zwykłej firmy wykonującego tylko swoje obowiązki. Tutaj również możemy trafić różnie. No ale nie znajdziecie go jeśli coś z jego dzieł Wam się nie spodoba. Więc pierwszy krok najważniejszy mamy za sobą. Może nie potrafi robić nic innego ale to coś co chcielibyście otrzymać – jest w stanie wykonać.

wydruk kart menu
wydruk kart menu

Agencja graficzna 

Tu mamy styczność z agencją, grupką osób wykonujących projekty graficzne. Oczywiście – każdy to wie ale to odróżnią ją od reklamowej. O czym za chwilę się dowiecie. Agencja graficzna potrafi robić grafik. Jeśli ma dobrych pracowników – grafików. Portfolio? Może być świetne ale czy graficy, którzy wykonywali te projekty jeszcze tam pracują? Tego nie zdradzi Wam żadna firma. Czasami nie chodzi o wykonanie, bo już przeciętny grafik jest w stanie skopiować projekt graficzny i go sklonować ale czasami potrzeba jeszcze wyczucia smaku, estetyki i wyobraźni. Której niestety już wszyscy nie posiadają. Agencja graficzna.

Studio Alladyn. Przykładowy projekt ulotki.

Agencja reklamowa

 

No właśnie i tu odnajdziemy odpowiedź na wcześniejszy zadany temat. Agencja graficznaprojekty graficzne, agencja reklamowa – wszystko i nic. Co znaczy – nic? To znaczy wszystkiego po trochu. Począwszy od tworzenia projektów graficznych drukowanych, online, koordynowania reklam, pisania stron internetowych, często prowadzenia PR i tak dalej, i tak dalej. Długo można by wymieniać to czym zajmują się agencje reklamowe. Czyli też tzw. domy mediowe. Bo to właśnie o nich mowa.

zaproszenie hotelowe
zaproszenie hotelowe

Projekty graficzne dla firm

Tak więc na co się zdecydować? Krótko przedstawiliśmy Wam zarys i różnice poszczególnych grafików i agencji. Każdy/każda z nich ma swoje zalety i wady. Ciężko wskazać kogo wybrać. Najlepiej byłoby mieć niską cenę za wysoką jakość usług. Wiadomo. Warto spojrzeć więc w portfolio konkretnej osoby, zlecić mu zadanie i jeśli się uda – współpracować z nim. Nie zmieniać. Nawet jeśli zdarzą się małe potknięcia jak to w biznesie bywa.

Zachęcamy również do przejrzenia naszych przykładowych projektów graficznych w zakładce Portfolio.

Tagi do artykułu: grafik freelancer, projektant graficzny, agencja reklamowa, agencja graficzna, grafik dla firm, projekty graficzne.

Leave a Reply