Indywidualny projekt menu na wyjątkową uroczystość – wesele, kolację rodzinną czy imprezę firmową

Menu na uroczystej kolacji to nieczęsto zupełnie inny projekt graficzny niż codzienna karta menu. Dlatego warto zadbać o to by było wyjątkowe. Karta menu na imprezę sylwestrową, menu na wesele, menu na imprezę firmową, czy menu komunijne. Oczywiście okazji na stworzenie indywidualnego projektu jest wiele. Karta menu sylwestrowa powinna nawiązywać do wieczoru. Zapewne będzie w ciemnej kolorystyce ze złoto-żółtymi napisami i grafikami. No może być też oczywiście kolorowa, z balonikami, fajerwerkami itp. Wszystko zależy od twoich własnych upodobań i gustu.

Karta menu na wesele

Karta menu weselna nawiązywać będzie oczywiście kolorystyką do kolorystyki w jakiej organizujemy wesele. Na pewno powinna być jasna. No chyba, że uciekamy w kierunki rustykalne – czyli ciemna zieleń, drewno, trochę beżu. Możemy używać kwiatków, obrączki stały się mniej modne i faux pas. Możemy też na nich umieścić zdjęcie pary młodej, albo ikonę czy wektor graficzny przedstawiający zakochanych.

Karta menu na imprezę firmową

Karta menu na imprezę firmową może być przeróżne. Począwszy od kolorystyki, wykorzystanej grafiki czy zdjęć. Zacznijmy od tego, że menu może być różnej długości. Na małą konferencję będziemy mieli kilka dań, na wielką uroczystą kolację czy galę możemy mieć ich znacznie wiecej. Dlatego ciężko będzie też tu podpowiedzieć na tym etapie jaki format wybrać. Co jest najważniejsze w menu na imprezę firmową? Logo firmy. A moze też i kolorystyka firmowa.

Karta menu komunijne

Menu na komunie, czy chrzciny na pewno kolorostycznie podobne będzie do tego weselnego. Jasne kolory. Biały, beż, lekki róż albo coś w odcieniach jasnoniebieskiego. Często pojawia się element eucharystii IHS, albo gołąbek – symbol czystości.

Jak zaprojektować kartę menu na uroczystą kolację?

Pominęliśmy w kartach menu tę, którą tworzy się najczęściej – czyli menu walentynkowe. Jednak nie o tym. Jaki format wybrać? Jaki papier? Najczęściej na tego typu okazje wykorzystuje się karty proste. Wąski i wysokie (tak jak na obrazku powyżej), o podbnym formacie ale składane lub składane w harmonijki np. o formacie DL. Papier – może być przeróżny. Na pewno warto wydać parę groszy więcej i powalić nie tylko grafiką ale też jakością papieru czy tworzywa.

Tagi do artykułu: menu na kolację firmową, menu sylwestrowe, menu walentynkowe, menu weselne, projekt menu na wesele, projekt menu sylwestrowego, karta menu sylwester, karta menu weselna, karta menu okazjonalna.

Leave a Reply