kolor roku 2024

Jednym z najbardziej wpływowych zwiastunów na trendy w modzie, czy designie każdego roku jest prognoza przedstawiana przez Instytut Pantone. Tak i tym razem wybrany został niezwykle zmysłowy i przyjemny w odbiorze odcień jakim jest kolor roku 2024 – Apricot Crush.

Instytut Pantone

Instytut Pantone od wielu lat niekwestionowany lider w dziedzinie prognozowania trendów monitoruje inspiracje kulturowe, media społecznościowe, innowacje produktowe, trendy czy wizje projektantów. Tak oto tworzy prognozy kolorów, które będą trendy w przyszłości. Korzystają z nich zarówno designerzy, projektanci modowy czy projektanci wnętrz.

kolor roku 2024
kolor roku 2024

Kolor roku 2024 – Apricot Crush

Kruszonka morelowa bo tak można to najprościej przetłumaczyć będzie kolorem roku 2024. To delikatny odcień pomarańczowego. Jest niezwykle odświeżający i energetyzujący. Według ekspertów doskonale pasuje do obecnych czasów. Borykamy się bowiem z przeróżnymi emocjami i niepewną przyszłością, a to na czym najbardziej nam zależy jest ukojenie, ciepło i bezpieczeństwo. Dodatkowo kolor ma ten przypominać o dobroczynnych właściwościach pomarańczy i moreli, bogatych w przeciwutleniacze i witaminy.

apricot crush

Na social mediach, jak i pokazach już teraz zauważyć możemy że często pojawia się ten kolor. Morelowy kolor wybrany został także przez WSGN, Worth Global Style Network, inny instytut, który ma ogromny wpływ na to co dzieje się na rynku. Już niedługo zobaczymy więcej tego koloru zapewne w naszych domach i mieszkaniach.

 

Tagi wpisu: kolor roku 2024, kolo roku na 2024, studio alladyn, najlepszy kolor, kolor trendy 2024, trendy modowe 2024, projektowanie graficzne, projekty graficzne.

Leave a Reply