Charakterystyczna melodia i tekst śpiewany przez znakomitego George’a Michaela… czyli „Last Christmas” zespołu Wham!. Piosenka od ponad 35 lat porusza serca słuchaczy z całego świata. A teraz niespodzianka! Z okazji świąt firma Sony postanowiła poprawić jakość legendarnego teledysku tej świątecznej piosenki. Dlatego już teraz obejrzeć możemy wersję klipu w jakości 4K. Jak Wam się podoba?

Przypomnijcie sobie jak wygląda wersja oryginalna.

Oryginalna klisza na której został zarejestrowany teledysk została zeskanowana w wysokiej rozdzielczości. Widać, że wniosło to wiele zmian. Szczegóły uzyskały wyrazistości, ostrości, głębi obrazu, a także nasycenia kolorów. Wystarczy przyjrzeć się choćby twarzom wystepujących, wyrazistości pejzażu górskiego, kolorystyce , czy kontrastowi. Zniknął także efekt rozmazania. Efekt ten był charakterystyczny dla filmów zarejestrowanych techniką analogową.

A oto nowa wersja „Last Christmas” – Wham!

I jak Wam się podoba? I jeszcze kilka słów na zakończenie. Grupa „Wham!” powstała w 1981 roku przez George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. Już po trzech latach usłyszeć mogliśmy „Last Christmas”, który nie potrzebował dużo czas by stać się ikoną popkultury. Utwór zabiera nas w magiczny świat opowiadając o nieszczęśliwej miłości. Bohater George’a Michael’a zmierza się z bolesną prawdą – jego dawna miłość jest szczęśliwa przy kimś innym.  Jednak wspomnienia nie pozwalają mu zapomnieć o czasach, gdy byli razem. Klip kręcony był w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee, w rolę ukochanej muzyka wcieliła się modelka Kathy Hill, a teledyskowego rywala zagrał Andrew Ridgeley.

Tagi artykułu: piosenki świąteczne, teledysk świąteczny, last christmas, wham last christmas, teledysk święta, pener zimowy.

 

 

Leave a Reply