Projekt Vouchera

PROJEKT VOUCHER – JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ?

Pozornie łatwe zadanie może okazać się nie lada wyzwaniem. Skup się najpierw na grupie docelowej Twojego produktu, zacznij od ustalenia szaty graficznej a dopiero później myśl o treści. Inaczej wygląda voucher dla butikowego hotelu a inaczej bawialni w centrum miasta (różnica nie tylko w treści, ale też grafice, kształcie, kolorystyce i materiale z jakiego zostanie wykonany).

VOUCHER –  PO CO MI TO?

To kolejny produkt/ usługa do sprzedaży w Twoim sklepie stacjonarnym, lokalu lub miejscu w którym prowadzisz działalność. Dzięki takiej formie sprzedaży możesz zwiększyć obroty swojej firmy oraz przyciągnąć rzeszę nowych klientów. Voucher jest bardzo wygodnym prezentem, który sprawdza się na każdą okazję, dlatego właśnie jest bardzo często wybierany z oferty. Ponadto można go sprzedawać całą dobę poprzez sklep internetowy i czerpać z niego korzyści.
Wykorzystać można też taki produkt jako uniwersalny prezent lub kartę przetargową w rozmowach
z kontrahentem lub potencjalnym klientem podczas spotkania czy targów. Warto zainwestować w projekt graficzny, który będzie uniwersalny, ale też okazjonalne grafiki, które pozwolą dopasować się do różnych świąt (dzień matki, Boże Narodzenie, urodziny, Walentynki, itp.)

banner reklama studio alladyn

Mam nadzieję, że wzbudziłem w Was nieco zainteresowania. Bowiem to sama prawda. Voucher to nie tylko składana kartka, czy zwykła ulotka z pięknym tytułem i opisem. Każdy voucher oprócz tytułu powinien zawierać regulamin użytkowania/wykorzystania go lub wskazywać nam miejsce, gdzie ten regulamin się znajduje. Bardziej stawiałbym na to pierwsze – dlaczego? To co napiszemy – pozostaje. Link do strony internetowej nie jest wiarygodny. Treść strony można edytować, co wzbudza niemałe kontrowersje. „Ale wcześniej było napisane, że mogę… a teraz nie mogę” – mówi jeden z klientów.

 

ZASADY SPRZEDAŻY VOUCHERÓW

Konieczne jest stworzenie regulaminu, który ściśle określa zasady wykorzystania voucherów zakupionych w naszym sklepie. Taki regulamin definiuje sposób zakupu, płatność, możliwość realizacji bonu oraz co najważniejsze termin jego wykorzystania. Niezbędne jest też określenie czy dopuszczamy cesję takiego vouchera na inną osobę.

Kolejnym krokiem jest numeracja. Ewidencja voucherów jest bardzo ważna z wielu względów. Numer vouchera zabezpiecza przed podrobieniem, nadaje mu unikalności, a także pomaga przy rozliczaniu.  Na podstawie unikalnego numeru vouchera możemy jednym kliknięciem dowiedzieć się czy został on wykorzystany, przez kogo oraz jeśli zawiera on kwotę do wykorzystania to ile jeszcze jej pozostało.

 

VOUCHER PROJEKT

Przykładowy projekt vouchera na weekendowy pobyt w hotelu.

Oczywistym jest, że projekt musi zawierać zawartość vouchera, do czego on uprawnia i w jaki sposób może zostać wykorzystany, ale też niezbędne jest poinformowanie o źródle regulaminu. Jeśli sprzedajemy usługi to muszą być one szczegółowo opisane, natomiast w przypadku voucherów kwotowych niezbędne jest określenie czy jest to kwota netto czy brutto.

Celem zabezpieczenia swojego vouchera warto pomyśleć o hologramie lub znaku wodnym, który sprawi, że będzie on trudnym do podrobienia i unikalnym. Te informacje powinny być wystarczające dla osoby kupującej jak i otrzymującej voucher, aby zrealizować go u nas.

Projektowanie graficzne
Projektowanie graficzne

KUPIĘ VOUCHER – BITWA Z KSIĘGOWOŚCIĄ

Graficy oraz osoby odpowiedzialne za sprzedaż nie mają problemu ze stworzeniem takiego upominku. Projekt, zawartość, kwota, sprzedaż i poszło… Schody zaczynają kiedy trzeba to zaksięgować, zrealizować a później rozliczyć…
Voucher kupiony w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia mogą zostać zrealizowane w kolejnym roku. Co jeśli na to wszystko nakłada się zużycie materiału lub zejście ze stanów magazynowych. Niezbędna jest konsultacja z działem księgowości przed rozpoczęciem sprzedaży voucherów, aby uniknąć zgrzytów i problemów rozliczeniowych.

Formę numeracji oraz uzupełniania określacie sami. Czy będzie to ręcznie uzupełniany voucher ,czy ładnie drukowany na grubym papierze – Wasza decyzja. Ważne jest aby było to spójne z całą ofertą i łatwe do ogarnięcia dla podwładnych lub Was samych.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi realizacjami i projektami.

Leave a Reply