Szukasz firmy realizująca projekty kart menu od projektu aż po druk? Projektowanie kart menu to nasza specjalność. Chętnie zajmiemy się realizacją projektu kart menu dla Twojej restauracji, baru, cukierni czy kawiarni. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele projektów zarówno dla restauracji w Polsce, jak i zagranicą.

Dzisiaj w kilku słowach opowiemy o tym co najważniejsze przy tworzeniu projektach kart menu, a także jaki rodzaj papieru, materiału wybrać.

menu w formie ulotki

Projekty graficzne dla restauracji

Zanim opowiemy o rodzajach papierów zacznijmy od początku. Posiadasz lokal gastronomiczny – restaurację, bar, kebab lub zupełnie coś innego, stworzyłeś listę serwowanych dań ale jeszcze nie wiesz jak wykonać projekt karty menu. Od czego więc zacząć?

Prześlij do nas gotową treść dań oraz napojów, napisz wszelkie wymagania co do projektu, opisz historię swojego lokalu, jego zalety, czym się wyróżnia na tle innych restauracji i prześlij swoje logo (najlepiej w krzywych/wektorach).

projekt menu

Projektowanie kart menu

Gdy otrzymamy już wszystkie informację – możemy wycenić projekt. Po akceptacji ceny zaczynamy działać. Pierwszy etap to poznanie miejsca – restauracji. Karta menu to wizytówka lokalu dlatego musi nawiązywać do miejsca. Może to być jego historia, elementy architektury, wnętrz lub coś zupełnie innego. Ustalamy format menu – dwustronna A3, składana w formie książki, wkładki do etui lub coś zupełnie innego. No i projektujemy. Po wprowadzeniu ewentualnych poprawek w treściach, wyborze grafiki zlecamy wydruk projektu do zaprzyjaźnionych drukarni.

projekt karty kunchy

Wydruk kart menu

Po wyborze projektu i wprowadzeniu niezbędnych zmian przechodzimy do druku. Zlecamy wydruk projektu w ilości i rodzaju materiału wybranym przez klienta. Obecnie najczęściej wykorzystuje się kilka rodzajów materiałów – poniżej.

1. Standardowy papier do kart menu 
Opis: Jest to najtańsza forma karty menu ale najmniej wytrzymała. Papier kreda 250 g oraz folia mat lub połysk z obu stron i szycie płaskie. To dobry wybór jeśli zlecicie często zmieniacie listę dań oraz zlecić większą ilość wydruku. Ze względu na niską wytrzymałość nie zalecamy. Często spotykane ale wygląda na brudne, pogniecione i bardziej sprawdza się w formie ulotki z menu.

2. Synaps – materiał syntetyczny
Opis: Synaps to papier syntetyczny, który potrafi dużo przeżyć. Jak żaden materiał nie przeżyje wszystkich klientów i nie będzie wieczny jednak daje dużo większą wytrzymałość niż wiele innych. Nie odkształca się, ciężko zarysować, pognieść a wybrudzenia łatwo zetrzeć szmatką.

projektowanie kart menu
Projekt karty menu

3. Etui – tektura/papier + wkładki
Opis: Wymaga dwóch osobnych projektów przez co wzrasta koszt projektowania karty etui menu oraz samego wnętrza. Dzięki temu mamy możliwość własnej personalizacji okładki. Jeśli chodzi o wydruk wychodzi podobnie cenowo jak synaps.

4. Inne

Dodatkowymi możliwościami druku są np. materiałowe etui, gdzie karty menu wkładamy jako wkładki – jako osobne kartki A4. Wykorzystywane szczególnie w prestiżowych restauracjach, gdzie na samym projekcie nie znajdziemy wielu grafik, a czytelny opis dań – kilka pozycji i ewentualnie jakieś symboliczne grafiki.

Oprócz tego częstym rozwiązaniem stosowanym w restauracjach typu bistro jest drewniana deska z przypinanymi kartkami. Sprawdza się dlatego, że szybko można je wymienić. Minusem ogromnym jest niestety tutaj to, że szybko się brudzą. Szkoda, że często kelnerzy tego nie zauważają.

Jeśli chcesz skorzystać z naszego wsparcia przy projekcie karty menu i wydruku – zapraszamy do kontaktu na biuro@studioalladyn.pl. Tutaj znajdziecie także nasze portfolio – tutaj.

Tagi wpisu: projekty kart menu, projektowanie kart menu, projekty graficzne kart menu, projekty menu dla restauracji, jak zaprojektować kartę menu, top projekty kart menu, karta menu dla baru, studio alladyn.

Leave a Reply