Zastanawiasz się jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec? Zastanawiasz się jaka piosenka na pierwszy taniec będzie najlepsza? Mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu weselach i upamiętniać wiele uroczystości weselnych. Dlatego postanowiliśmy specjalnie dla Was stworzyć nasz własny ranking top 10 piosenek na pierwszy taniec. Wybierając piosenki staraliśmy się, by pojawiły się te hity, które spotykamy bardzo często – którą są pokochane przez wszystkich, te które – spotkacie bardzo rzadko ale mają swój piękny klimat. A jeśli jeszcze pięknie do tego zatańczycie. Magia. Przed Wami nasz ranking top 10 piosenek weselnych do pierwszego tańca. Podkłady weselne. Muzyka na wesele.

Top 10 piosenek na pierwszy taniec – Muzyka na pierwszy taniec

Tuż za naszym podium znalazło się cztery utwory, które również postanowiliśmy tutaj wymienić. Być może Wam również przypadną do gustu i weźmiecie je pod uwagę. Oczywiście ranking jest subiektywny więc proszę się nim wzorować i wybrać to co dla Ciebie i Twojego partner/partnerki jest najpiękniejsze. Najlepiej byłoby jeśli piosenka na pierwszy taniec kojarzyła Wam się z czymś miłym, jakąś sytuacją, niosła ze sobą jakąś ciekawą historię. Po której puszczeniu z automatu pojawi się u Was uśmiech. Piosenki, które znalazły się poza podium: Sławek Uniatowski „Kocham Cię”, „Ti Amo” Umberto Tozzi i Monica Belluci, „Kiedy tylko spojrzę” Sylwia Grzeszczak oraz Lady Gaga i „is that Alright”.

10. Oczarowanie – Zbigniew Wodecki
No i jeszcze jeden polski akcent w naszym rankingu piosenek na pierwszy taniec. Nie mogło tu zabraknąć największego romantyka w muzyce czyli Zbigniewa Wodeckiego. Moglibyśmy tu umieścić zdecydowanie więcej dzieł tego artysty ale wybraliśmy coś mniej spotykanego.

9. Ellie Goulging – Love me like you do
Cóż, w naszym zestawieniu i piosenka z „50 Twarzy Greya”. Nie będziemy się tutaj wypowiadać czy należymy do fanów serii o Greyu ale piosenka jak najbardziej zacna i można się przy niej poruszać weselnie. Czy się mylimy?


8. A Ti Korita Vu – Angel of Wishes
No dobra, a tę piosenkę kojarzycie? Walc, którego nie tylko nie zapomnicie szybko ale Wy i Wasi goście będziecie nucić pod nosem = ” a tiki tiki ta”. No prawie tak. Życzymy pięknego pierwszego tańca w magicznym klimacie.

7. Wyglądasz Tak Pięknie – Sobel
Myślę, że można powiedzieć, że hit weselny 2020. Tak, często ją słyszeliśmy. Niesamowity tekst, wokal, melodia, a do tego po polsku. Dlatego warto przemyśleć tę pozycję.

6. Footloose – Kenny Loggins
No i przed Państwem coś szybkiego. Może niekoniecznie kojarzy się od razu z weselem. Ale jak zatańczycie to zobaczycie jak szczęki opadną Waszym Gościom z wrażenia. Dajcie z siebie wszystko bo to piękna piosenka na pierwszy taniec weselny.

5. Stumblin’ In – Chris Norman & Suzi Quatro
Musi być trochę hitów. Piosenka z 1978 roku, która do tej pory jest niezwykle popularna i zapewne nigdy o niej nie zapomnimy. Wspaniały duet Chrisa Normana i Suzi Quatro to niesamowita, piękna i pozytywna energia. Przy pięknej melodii przy której nie da się nie pobujać.

4.Calum Scott, Leona Lewis – You Are The Reason (Duet Version)
Niesamowite głosy i przepiękna piosenka. Można się w niej zakochać. Idealna na pierwszy taniec. Tak więc warto się nad nią zastanowić.

3. No.2 – Dmitri Shostakovich | Andre Rieu
Ten walc kojarzy każdy ale nie każdy kojarzy go z weselem. Gwarantujemy, że pięknie zatańczony daje niesamowite doznania gości. Będą pod wrażenie. Także, kto podejmie się wyzwania?

2.Perfect Symphony – Ed Sheeran with Andrea Bocelli
Któż nie kocha tych głosów? Któż nie zna tej piosenki? Piosenka, która chyba częstotliwością występowania pobija „Time of my life”. Dlatego postanowiliśmy o tym by znalazła się na miejscu drugim. Myślę, że moglibyśmy do pierwszego tańca sięgnąć po wiele innych kawałków tych dwoje artystów. Magicznie.

    1. Bill Medley, Jennifer Warnes „Time of my life”
      Pewnie uważacie, że to przereklamowana piosenka i że nie warto jej używać. Tak, zdarza się nam bardzo często słyszeć. Z drugiej strony mówicie, że aby pojawiła się na ślubie – musielibyśmy bardzo dobrze tańczyć. Tak więc odpowiadamy – po pierwsze – istnieje wiele szkół tańca w których nauczymy się świetnie tańczyć do tej piosenki bo rzeczywiście jest ona trudniejsza od pozostałych. Po drugie – nie każdy jest przecież Patrickiem Swayze. Najważniejsze by dobrze Wam się razem tańczyło w parze i by piosenka Wam się kojarzyła z czymś dobrym, miłym i kochanym. Tak więc na miejscu pierwszym – hit z filmu Dirty Dancing i „Time of my life”.

banner reklama studio alladyn

Tagi do artykułu: top 10 piosenek na pierwszy taniec, top 10 piosenek do pierwszego tańca, top 10 piosenek weselnych, piosenki na pierwszy taniec, jakie piosenki na pierwszy taniec, najlepsze piosenki na pierwszy taniec, muzyka do pierwszego tańca, polskie piosenki na pierwszy taniec, top 10, piosenki weselne.

 

 

Leave a Reply