Już za chwilę wprowadzone zostają nowe zasady obostrzeń dla organizacji wesel i innych uroczystości rodzinnych. W czwartek, 8 października na konferencji prasowej premier zapowiedział, że cały kraj znajdzie się w strefie żółtej (poza tymi które są w strefie czerwonej), i że zostaną zaktualizowane obecne zasady obostrzeń zarówno w strefie żółtej i czerwonej. Tak więc przygotujmy się na zmiany dotyczące organizacji ślubów, wesel i uroczystości rodzinnych, które już niedługo. O tym w dalszej części artykułu.

Limity osób na weselach – Ile osób może być na weselu?

W czwartek, 8 października po raz kolejny w Polsce odnotowano rekord nowych dziennych zakażeń koronawirusem. Wyniósł on 4280 nowych przypadków zakażeń, a 76 osób zmarło. Takie informacje podało Ministerstwo Zdrowia.

„Od soboty 10 października w całym kraju zaczną obowiązywać ograniczenia ze stref żółtych” – poinformował premier na konferencji prasowej.

Zmianie nie uległy zasady i obostrzenia w strefie czerwonej, więc dalej limit na uroczystościach rodzinnych i weselach obejmuje do 50 osób. Limit nie obejmuje obsługi lokalu. Do zmian doszło w strefie żółtej – czyli w całym kraju. Limit osób na weselu do 75 osób. Oczywiście nie wliczając w to obsługi. Wciąż pozostaje niezmieniona zasada, że na weselu dopuszcza się możliwość nie zakrywania ust i nosa.

Dodatkowo jeśli chodzi o nowe obostrzenia – od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa w wolnej przestrzeni będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej. Czyli będzie obejmował cały kraj. Bez maseczki będziemy mogli być tylko wtedy kiedy będziemy posiadać odpowiedni dokument – zaświadczenie lekarskie.

limity osób na weselu
limity osób na weselu

Limit do 75 osób w strefie żółtej. Limit do 50 osób w strefie czerwonej.

Oczywiście ciężko tutaj powiedzieć czy wszyscy będą się do tego stosować. Zapewne będą kontrole wesel, zapewne wiele osób przestraszy się i sami odwołają swoje uczestnictwo w weselu, zapewne pojawią się ryzykanci. Oczywiście podejście do tematu w przestrzeni publicznej bardzo różne.

” Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielsk.

Artykuł został napisany w czwartek (8 października) w celach pomocniczych i zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco na stronie Ministerstwa Zdrowia. Tam znajdziemy wszystkie aktualne informacje.

Tagi artykułu: limit do 75 osób, limity na weselu, limit do 50 osób, zmiana limitów na weselu, limit do 75 osób w strefie żółtej, limit do 50 osób w strefie czerwonej, wesele koronawirus, limity wesele koronawirus.

 

Leave a Reply