Jesteśmy fotografami i kamerzystami. Tak więc nic nie zyskujemy dzięki publikacji tego artykułu i możecie być pewni, że jest to nasz obiektywny wybór. Przedstawiamy Wam nasze top zabawy weselne, które zagwarantują Wam świetną zabawę. Wam i Waszym bliskim bo to najważniejsze. Oczywiście nie do każdej grupy wiekowej, nie w każdym stanie te zabawy będą odpowiednie. Staraliśmy się jednak, by je jakoś poddać ogólnemu wrażeniu. Dużo bowiem zależy od wodzireja, dj-a czy zespołu, który je prowadzi, a także właśnie od gości. To Wy – Młodzi – znacie swoich gości najlepiej i myślę, że ten nasz wybór pomoże Wam jedynie przy wyborze i da troszkę więcej opcji. No więc zaczynajmy – przedstawiamy Wam pierwszą część zabaw weselnych.
Aaa… zanim przejdziemy do naszego rankingu zabaw weselnych. Kilka ważnych uwag. Fajnie jeśli w zabawach mogłaby wziąć udział większa ilość osób, Ustalcie wcześniej z prowadzącym, wodzirejem co i kiedy robicie. To bardzo ważne, za dużo zabaw podczas oczepin może spowodować, że część gości po prostu się wynudzi. To o czym pisaliśmy już wcześniej – weźcie pod uwagę wiek gości przy wyborze zabaw.
Zabawy weselne – część 1
Fanty
Wodzirej prowadzący zabawę wybiera kilka osób. Przy wyborze mogą pomóc młodzi. Następnie – są dwie opcje. Pierwsza to młoda para siada na krzesłach na środku sali, a zespół wybiera co uczestnicy mają przynieść i położyć przed młodymi. Ten, kto nie przyniesie albo zrobi to jako ostatni – odpada. I tak do ostatniej osoby – zwycięzcy. Druga opcja to prowadzący ustawia krzesła obok siebie lub w kółku, z tym że musi być jedno mniej niż jest uczestników. Tak by ten co będzie ostatni – nie miał krzesła dla siebie. Z każdą rundą odpada jedna osoba. Zabawa jest śmieszna i ludzie lubią się w nią bawić. Jednak faktem jest, że może dojść do uszkodzeń ciała gdy dwóch uczestników pędzących z fantem do krzesła zderzy się, przewróci itp. Ryzykowne też jest to, by bez wcześniejszego obgadania konkursu zlecić to zespołowi. Różne zespoły, różne pomysły. Co za tym idzie rodzaj fantów czasami przekracza najśmielsze oczekiwania Pary Młodej.
Wróżba dla Pary Młodej – Test zgodności
Para Młoda siedzi na krzesłach i każdy z nich trzyma albo po jednym swoim bucie i jednym drugiej osoby albo teraz robi się na tę okazję specjalne tabliczki z napisem „Pani Młoda” albo „pan Młody”. Wodzirej zadaje pytania, po których albo młodzi odpowiadają tak samo i goście klaszczą albo odpowiadają inaczej – przy czym publiczność buczy. Test ma za zadanie określić jak zgodne będzie małżeństwo.
Biały oszust
Zabawa polega na tym, że prowadzący wybiera dwie osoby które zagrają o jakąś sumę pieniędzy – najczęściej jest to 100 złotych. Stawia się krzesło na środku sali i przeciwnicy muszą przedmuchać banknot na stronę przeciwnika. jednak to jest tylko próba. następnie zawiązuje się im oczy i kładzie miskę z mąką. Gdy zawody ruszają – domyślamy się jak to się kończy.
Dwa kółeczka
To świetna okazja na przełamanie lodów, szczególnie jeśli rodziny nie znają się dobrze. Goście trzymając się za ręce tworzą dwa kółeczka. Kobiety w środku, mężczyźni na zewnątrz. Zespół puszcza muzykę, a gdy ta przestaje grać kobiety odwracają się i kolejną piosenkę tańczą z wylosowanym im mężczyzną. I później zespół znowu przerywa i od nowa. Tak wymienia się partnerów, poznaje kolejne osoby, a wszystko przy chybił trafił.
Buteleczka
Pan Młody ma zawiązane oczy, a przed nim stoi butelka. Do długopisu przywiązuje się sznureczek. Zadaniem jest by Pani Młoda tak pokierowała Młodym by ten trafił długopisem do butelki. Oczywiście „tak będzie wygląda noc poślubna”.
A kto się urodził
Bardzo często spotykany toast na szczęście pary młodej. Minus? Bardzo długie – nie zawsze ale często. Plus – wspólne śpiewanie i uśmiech. „A kto się w styczniu urodził, ma wstać ma wstać, ma wstać…” – śpiewa zespół i podnosi się osoba, która urodziła się w styczniu i pije kieliszek wódki albo czegoś innego. I tak każdy miesiąc. Uwaga! Są w tej grze oszuści, którzy wstają w każdym miesiącu. Oczywiście w tym miejscu powiemy, że jest wiele innych możliwości toastu, jak raz pije rodzina Pani Młoda, a raz Pana Młodego.
Sznurek
Następuje wybór Gości, którzy będą uczestniczyć w tej konkurencji. Dwie osoby trzymają długi sznurek na środku sali. Pary tańczące ze sobą muszą przejść pod sznurkiem w takt muzyki. Oczywiście sznurek na początku jest wysoko a z czasem dosięga prawie ziemi. I tak z każdym etapem obniżania sznurka odpada jakaś para. Która dotknęła sznurka, rozłączyła się lub zatańczyła najgorzej.
Karuzela
Mało spotykana ale ciekawa zabawa. Wybiera się czterech męskich ochotników. Ustawia się cztery krzesła, a następnie wszyscy siadają. Każdy zdejmuje marynarkę i wiesza ją za sobą, później przesuwają się o dwa krzesła w prawa i zdejmują krawat, później o trzy krzesła w lewo i zdejmują buta, później o sześć krzeseł w prawo i zdejmują skarpetę. Później robi się jeszcze dwa okrążenie niepełne i wygrywa ten który pierwszy się ubierze.
Pociąg i kankan
Oczywiście zabawa znana każdemu. Z reguły robi się ją podczas trwania zabawy weselnej, a nie podczas oczepin. Powinni w niej brać udział wszyscy goście. Każdy ustawia się gęsiego, łapie za biodra albo ramiona kogoś przed sobą i w rytm muzyki za peletonem tańczą w rytm muzyki. Co jakiś czas orkiestra zatrzymuje muzykę i mówi do jakiej stacji pociąg dojechał i wtedy w rytm muzyki tańczą np. we Francji – Kankana, w Wiedniu – Walca itd. Warto tu też wspomnieć, że kankan często jest oddzielony od tej zabawy.
Chłopiec czy dziewczynka
Podobna zabawa do tej z butami. Młoda Para siada na przeciwko siebie i na znak orkiestry obraca się za siebie. Jeśli Młodzi spojrzą na siebie to znaczy, że będą mieli najpierw chłopca, jeśli w przeciwne strony – dziewczynkę. Zabawa powtarzana jest tyle razy ile Młoda Para chciałaby dzieci.
Kareta
Król i królowa wyruszają w podróż karetą. Zabierają ze sobą woźnicę, dwa konie, cztery koła i co jeszcze wymyśli zespół prowadzący. Wodzirej czyta historię, przy której wyczytane osoby wstają i obiegają swoje krzesło, a brak reakcji oznacza wypicie karnego kieliszka alkoholu.
Rodzinna rywalizacja
Po przeciwnych sobie stronach stają dwie rodziny, w których może wziąć udział po 7 osób z każdej rodziny. Razem aż 14 uczestników. Po wyczytaniu imienia – którym zostają wcześniej nazwani obiegają swój rząd. Kto zrobi to najszybciej zdobywa punkt dla drużyny.
Jajko Pana Młodego
Zadanie dla Pani Młodej. Pani Młoda musi rękoma przenieść jajko przez nogawki. Poczynając od jednej a wyjąć drugą. Przy czym jajko nie może się rozwalić. Inaczej Pani Młoda przegrywa… i Pan Młody musi zmienić spodnie.
Krawat na udzie
Pan Młody zdejmuje krawat którym obwiązuje się udo Pani Młodej. Pan Młody z zawiązanymi rękoma za plecami musi odwiązać krawat z uda Pani Młodej. Bez użycia rąk – czyli pozostają usta.
Panna Młoda szuka męża
Pani Młoda z zawiązanymi oczami poszukuje Pana Młodego po konkretnej części ciała – najczęściej są to uszy albo nos, a zdarza się i pępek. Oczywiście do konkursu oprócz Pana Młodego staje więcej chętnych uczestników, a czasami i uczestniczek. Podobna zabawa jest w przypadku Pana Młodego. Tu najczęściej szuka po kolanie.
Buciki
Zabawa, która często wiąże się z początkiem oczepin. Goście zabierają Parze Młodej buty i Para Młoda za symboliczną butelkę musi wykupić butelkę. A uczestnicy oddając buty muszą zrobić zadanie. Często uczestnicy też dają zadanie Młodym – np. zaśpiewać coś. Różne odmiany bywają tej gry.
Sznurek z ubrań
Bardzo odważna gra. Zdarza się. Uczestnicy muszą ułożyć z własnych ubrań jak najdłuższy sznur. Wygrywają Ci co ułożą najdłuższy most.
Tagi: zabawa weselna, zabawy weselne, top zabawy weselne, najlepsze zabawy weselne, jakie zabawy weselne wybrać.