Dzisiaj nieco inny wpis. W związku z tym, że znaleźliśmy trochę czasu na zabawę postanowiliśmy stworzyć animacje – bajki z lekkim humorem. Poznajcie Bobka Dominika i psocącego kurczaczka Oliwkę. Gwarantujemy, że ich polubicie. A poniżej krótko o tym jak powstała animacja komputerowa.

Już niedługo udostępnimy Państwu film instruktażowy – jak wykonać prostą animację komputerową.

Jak zrobić animację komputerową?

Stworzenie takiej animacji nie jest trudne dla osób, które korzystają z programów graficznych czy przeznaczonych do obróbek i montaży filmów. Jednak na pewno wymaga od nas sporo czasu i zaangażowania. Wszystkie sceny i postacie stworzyliśmy w Photoshopie. Każda z postaci została podzielona na wiele warstw – osobno głowa, ręce, palce, dłonie, nogi, stopy, oczy czy źrenice. Wszystko po to, by później można było te części animować i by każda z tych części mogła się osobno ruszać. Dokładnie tak samo postępujemy w przypadku tła czy obiektów, które chcemy w późniejszym czasie animować. Wymaga to więc od nas stworzenia scenariusza i przemyślenia grafik pod kątem późniejszego montażu.

Animacja komputerowa w After Effects.

Kolejny etap to przeniesienie pliku stworzonego w Photoshop – .psd do programu After Effects. W Photoshopie stworzyliśmy postacie, tło i obiekty. teraz musimy zacząć je animować. Dzięki osi czasu w After Effects bardzo łatwo widzimy, co kiedy się dzieje. Wystarczy, że wszystko mniej więcej podzielimy sobie w czasie – w zależności tego co i kiedy się dzieje. Następnie wykonujemy odpowiednie ruchy i ostatecznie zapisujemy – renderujemy plik. Program posiada wiele możliwości, jednak i wielu nie posiada – przez co zapisany plik musimy następnie przenieść do programu Premiere. I tak tworzymy z każdą sceną osobno. Tak będzie najlatwiej.

W Premiere dokonujemy ostatecznego montażu. Dodajemy dźwięki, przycinamy kadry, dodajemy przejścia itp. No i zapisujemy i otrzymujemy animację. Każda z tych animacji zajęła nam z kilkanaście godzin.

Jak zrobić animację 3d?

Przy okazji – pewnie zastanawiacie się teraz, gdzie stworzyć animację 3d. Udało Wam się zrobić animację 2d ale chcielibyście tworzyć pełne postacie, z różnych kamer, poruszające się w świecie trójwymiarowym. Tutaj polecamy program Blender. Jest darmowy ale nieco bardziej skomplikowany niż wcześniej wspomniane. Tutaj pobierzecie program Blender – animacja 3dtutaj.

Jeśli chcesz stworzyć krótką animację dla swojej firmy albo kreskówkę – zachęcamy do kontaktu z nami.

Tagi artykułu: animacja graficzna, animacja komputerowa, jak zrobić animację, projekty graficzne animacja, projektowanie grafik, top animacje dziecięce, animacja 3d, jak zrobić animację 3d, jak zrobić prostą bajkę.

Leave a Reply