kosmetyki studio alladyn-min

Dzisiaj mamy dla Was ciekawostkę – kolor roku 2022. Jak myślicie, czy rzeczywiście wpadnie w trendy kolorystyczne i będzie często wykorzystywany przez grafik designerów i projektantów wnętrz? Poznajcie nasze zdanie!

Ponad 10 milionów projektantów i producentów na całym świecie wykorzystuje kolory oparte na Pantone. Pozwalają komunikować się, a także identyfikować z marką. Każdy kolor jest dla nich inspiracją. Później wykorzystywany jest przy realizacji. Kolor roku Veri Peri PANTONE 17-3938 łączy wierność i stałość koloru niebieskiego z energią ekscytacją czerwieni wprowadzając inspirującą mieszankę nowości do odzieży, piękna, wyposażenia domu, projektów produktów czy opakowań. Nam się zdecydowanie podoba i zgadzamy się z tym. Może idealnie wpasować się w trendy jakimi w ostatnim czasie posługują się graficy. Odchodzi się od pełnych palet kolorów na rzecz subtelnych odcieni czy to fioletu, niebieskiego i różu. Veri Peri łączy wszystko to w jednym kolorze i idealnie wpasowuje się w obecnie panujące trendy.

kosmetyki studio alladyn-min
Przykładowe wykorzystanie koloru roku 2022 | Studio Alladyn

Kolor roku 2022

Pantone to jedna z najbardziej znanych marek w branży poligraficznej. Kojarzy nam się z wzornikami kolorystycznymi będące inspiracją dla projektantów, salonów meblowych, czy grafików. Firma także prognozuje trendy kolorystyczne i specjalizuje się w doradztwie kolorystycznym przy identyfikacji wizualnej produktów i marek. Dzięki współpracy z globalnymi markami skutecznie wykorzystuje siłę, psychologię oraz emocje kolorów w planowaniu strategii marki. Co roku firma wybiera kolor roku poprzez wyszukiwanie nowych wpływów kolorystycznych w różnych branżach. Ostatecznie kolory roku wybierane przez Pantone mają ogromny wpływ na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach.

„[…] kolor PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle. Żyjemy w czasach transformacji. PANTONE 17-3938 Very Peri jest symbolem globalnego ducha chwili i przemian, przez które obecnie przechodzimy. W miarę jak wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, nasze wyobrażenia i standardy zmieniają się, a nasze fizyczne i cyfrowe życie łączy się na nowe sposoby. Cyfrowy design pomaga nam rozciągnąć granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach komputerowych, rosnącą popularnością meta verse i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej PANTONE17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne w świecie cyfrowym przejawiają się w świecie fizycznym i vice versa.” – tłumaczy Pantone Color Institut.

ksiazka okladka studio alladyn-min
Przykładowe wykorzystanie koloru roku 2022 | Studio Alladyn

PANTONE® 17-3938 Very Peri (zbliżone kolory):

PMS: Pantone 2116C
HEX: #6667AB
RGB: 102 103 171
CMYK: 40, 40, 0, 33

Tagi wpisu: kolor roku 2022, kolor pantone, kolory pantone, trendy kolorystyczne, projektowanie grafik, studio alladyn, graphic designer, projekty produktów, kolor cmyk, kolor hex.

Leave a Reply