kolor roku 2023

No i nadszedł wyczekiwany moment przez świat designu – wybór koloru roku 2023 przez Instytut Pantone. Wybór ten ma ogromny wpływ na wiele dziedzin projektowania, nadaje kierunek, a także ma ogromny wpływ na konsumentów.

Kolorem roku 2023 został VivaMagenta 18-750 wywodzący się z rodziny czerwieni – między czereśniową czerwienią, rozjaśnionym bordo, żurawinowym, a lekką fuksją. Kolor roku wyraża siłę oraz energię. To niezwykle pozytywny i żywiołowy kolor. Wyraźnie odróżnia się też od zeszłorocznego wyboru jakim był Veri Peri. Nowy kolor idealnie nadaje się do świata beauty, a także w aranżacji odważnych i nieszablonowych wnętrz.

„W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe.. […]Przywołując siły natury, PANTONE 18-1750 Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając budować naszą wewnętrzną siłę.” – Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

pantone viva magenta-01

Kolor roku 2023

Jak wygląda proces wyboru koloru roku? Od wielu lat zajmuje się tym zespół ekspertów Instytutu Pantone i trwa on wiele miesięcy. Śledzą i analizują oni dogłębnie panujące trendy, a także obserwują nowinki kulinarne, najczęściej wybierane destynacje podróżnicze, czy też odwiedzają targi designu. Tak oto powstaje nowy kolor.

Tagi wpisu: kolor roku 2023, kolor roku pantone, magenta 2023, kolor roku viva magenta.

 

 

Leave a Reply