projekt etykiety

Projekt etykiety to niezwykle wymagający projekt graficzny, który wymaga dokładnego zapoznania się produktem, firmą, a także opracowania pewnej koncepcji etykiety czy całej linii koncepcyjnej. Co więc ważne jest przy tworzeniu projektu etykiety na butelkę wino, kosmetyki czy słoiczki?

Projekt etykiety

Projektowanie etykiet to nie tylko nazwa wina, winiarni czy logo winiarni. Tak samo jest w przypadku innych etykiet jak np. etykiet na słoiki, butelki, czy kosmetyki. Warto zastanowić się nad ideą, koncepcją jaką chcemy przedstawić na projekcie graficznym etykiety.

projekt etykiety 2

Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy znają się w temacie. Zacznijmy od tego, że każda firma czymś się wyróżnia. To pierwszy etap. Zastanówmy się co chcemy przekazać oprócz podstawowych informacji jak nazwa firmy, produktu, loga i kodu kreskowego. Kluczowa jest kolorystyka, która nawiązywać ma do linii koncepcyjnej całości serii produktów. Oprócz tego fajnie gdyby spójna była z wcześniejszymi produktami, a także sprzedawał się wzrokiem – przyciągała uwagę. Dzisiejsze etykiety piw, browarów, czy win charakteryzują się różnorodnością.

Kiedyś bardziej artystyczne projekty etykiet odnaleźć mogliśmy szczególnie przy winach. Browary charakteryzowała prostota, nawiązanie do kolorystyki, a dzisiaj na sklepowych półkach odnaleźć możemy przeróżne grafiki.

projektowanie etykiet

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym portfolio – tutaj i kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie stworzymy razem z Tobą coś wyjątkowego. Zapraszamy! Projektujemy zarówno mniejsze projekty graficzne jak wizytówki, ulotki, katalogi, oferty firmowe ale także wielkoformatowe plakaty, bannery, billboardy oraz grafiki na potrzeby social media czy google ads.

Tagi wpisu: projekty etykiet, projekt etykiety, etykieta na butelkę, projektowanie etykiet, studio graficzne, studio alladyn grafiki, usługi graficzne gdynia, etykiety na wino.

Leave a Reply