Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy jest identyfikacja. Pierwszy element to stworzenie odpowiedniego loga, kolorystyki czy dobór czcionki. Wszystko to wybieramy tak, by było spójne z naszą firmą, działalnością, branżą ale także by mówiło własnie o nas. Praktycznie każdą wielką firmę na świecie z czymś sobie kojarzymy – może to być rzecz, kolor, znana osoba czy właśnie materiały reklamowe. Gdy już wiemy co robimy, jak chcemy się sprzedawać w świecie biznesu, możemy przejść o krok dalej i stworzyć artykuły reklamowe.

Materiały reklamowe z logiem firmowym

Wśród takich materiałów reklamowych znajdziemy wiele gadżetów jak smycze, przypinki, magnesy, pocztówki, torby z nadrukiem, koszulki czy po prostu kalendarz firmowy, teczkę firmową z logiem firmy, wizytówkę firmową, papier firmowy, bannery reklamowe na płocie czy nawet stronę internetową i profile w social mediach. I od tego warto zacząć przy otwieraniu działalności.

Strona internetowa i social media – grafiki dla online.

Może nie do końca temat ten kojarzy Wam się z artykułami firmowy, jednak w tym przypadku musimy wspomnieć o stronie internetowej i social mediach ponieważ są one niezbędnymi atrybutami każdej firmy. W dzisiejszym świecie wielu klientów, w każdej wręcz dziedzinie zyskujemy poprzez internet. Nie wyobrażam sobie obecnie firmy bez strony internetowej czy adresu mailowego (choć i takie jeszcze się zdarzają). Warto więc rozpocząć swoje prace nad reklamą od stworzenia pięknej strony kojarzącej się z naszą firmą. Można ją utworzyć w wiele sposobów, na różnych platformach itp. Jednak ważne by zawierała grafiki, które będą mówić o Tobie i Twojej firmie. Postaraj się zrobić własne projekty, własne zdjęcia, które będą oddawały to co masz do zaoferowania. Ludzie lubią oglądać „prawdziwe” zdjęcia, a nie stockowe. Nowatorskie projekty, a nie oklepane szablony.

Wizytówka firmowa – wizytówki dla firm

Następnie przechodzimy do pierwszego kontaktu z klientem – osobiście. Dziwnie to brzmi, gdyż piszę artykuł w czasach lekko po koronawirusie. Jednak świat wraca powoli do normalności więc i ten sposób spotkać – offline – też jest niezmiernie ważny. A jak już się spotykamy musimy pozostawić po sobie ślad. Tak więc stwórzmy własny projekt wizytówki. Wydrukujmy go na ładnym papierze. Wydajmy na nie 100 zł więcej, nie oszczędzajmy bo wizytówki wiele o nas mówi. Proste, zwykłe szybko się zniszczą, pogniotą i zostaną wyrzucone. Te ładniejsze zostaną zachowane na dłużej, a to sprawi że za jakiś czas ktoś się do Ciebie odezwie. Warto poczekać i pamiętać o biznesie długofalowym.

Gadżety reklamowe dla firm – jakie wybrać?

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich możliwych gadżetów reklamowych dla wszystkich firm z każdej branży bo jest ich wręcz nieskończona ilość. Dlatego skupimy się tutaj na tych, które na pewno będą dobrze o Tobie świadczyć i w które warto zainwestować. Papier firmowy z logiem – niezbędna rzecz dla każdej firmy. Szablon graficzny możemy wykorzystać także do faktur, proform ale i do każdego listu, podania czy pisma. Smycze z logo – tutaj oczywiście bajer dla większych firm, ich wykorzystanie przez klientów może być różne – kosz albo kieszeń. Dobrze się sprawdza na wystawach i targach, gdzie zainteresowani sami zdecydują czy wziąć taką smycz czy nie. Wtedy zwiększa się szansa na to, że użyją ją do kluczyków, dokumentów czy czegoś podobnego i zostanie z nimi na dłużej. I będzie przypominać o Tobie. Kalendarze firmowe – dobrze sprawdzają się jako prezent dla pracowników na święta, klientów z którymi mamy spotkanie. Obecnie to nie za duży koszt, a na pewno taki który przez rok zachowamy. Każdego dnia będziemy spoglądać na Twoje logo, czy motto firmy i dobrze ją wspominać. Teczki ofertowe firmowe – jeśli jesteś sprzedawcą i chcesz wręczyć stos dokumentów, papierów firmowych to będzie Twoje must have. Nie wyobrażam sobie firmy sprzedażowej, która nie posiadała by teczek firmowych z własnym wzorem, czy logo. Długopisy reklamowe z nadrukiem – bardzo dobrze świadczy o Tobie i Twojej firmie. mały gest, a pokazuje, że nie jesteś skąpy i oszczędny. Dbasz o małe detale i nie oszczędzasz. I to jest piękne. Jest jeszcze wiele innych możliwych gadżetów jak zawieszki na drzwi, na wino, krówki z logo, czekolady z logiem, nadruki na butelkach, torby papierowe z nadrukiem, parasolki z logo, pendriwe’y z logiem, breloki, etui itp.

Bannery reklamowe – reklama zewnętrzna firmy.

Ostatnią rzeczą o której powiemy to bannery reklamowe. Nie mylić z billboardami od których ucieka się w dzisiejszym świecie ponieważ ich przesyt powodują nie tylko to, że obrzydzają nam widoki ale i nie działają. Ludzie nie zwracają na nie uwagi bo jest ich zdecydowanie za dużo. Dlatego jako banner reklamowy myślimy o reklamie na własnym płocie, przy wejście do naszej restauracji, czy hotelu. Może to być także zwykły plakat, backlight itp. Mówiący o naszej firmie, posiadający ważne informacje, które nie tylko pomogą klientowi w wyborze czy wejść czy nie ale także co zastaną w środku.

Podsumowując, jest wiele możliwości reklamy i szeroki wybór gadżetów reklamowych. W niektóre z nich na pewno warto zainwestować. Oczywiście wszystkie zalecamy, by oprawić własnym logo czy nazwą firmy. Zachęcamy do kontaktu z nami, a pomożemy Ci w doborze odpowiednich środków reklamowych, materiałów i przy zaprojektowaniu odpowiednich grafik.

Tagi artykułu: gadżety reklamowe, wizytówki firmowe, teczki reklamowe, papier firmowy z logiem, projekty reklamowe, projekty graficzne, studio alladyn grafiki, projekty wizytówek, projekty ulotek, projekt kart menu.

 

 

 

 

Leave a Reply