– Gdzie warto szukać opinii o hotelu, restauracji czy innej firmie świadczącej przeróżne usługi? Na jakie portale warto zaglądać i jakie strony śledzić by być na bieżąco informowanym o standardzie obiektu? – Takie pytania zadają nam często klienci.

OPINIE O HOTELU…

Dzisiaj skupimy się na miejscach, gdzie otrzymać odpowiednią i wiarygodną opinię o hotelu. Jeśli jesteś turystą podróżującym po hotelach swoich opinii szukasz zapewne na portalach, gdzie dokonujesz rezerwacji. Wiedząc, że opinie na hotelowej stronie mogą być przesiane i wybrane. Bo „zakłamanych” nie może być według prawa. Jeśli tak jest to oszustwo. Jednak i tak bardziej wierzysz innym portalom. No właśnie. Jak to jest w praktyce? Czy rzeczywiście inne portale nie mogą edytować, poprawiać i usuwać opinii? Czy Booking.com usuwa opinie, gdy te są dla współpracującego obiektu hotelu niewygodne? Czy Trivago może usunąć opinie? Tripadvisor edytuje opinie?

CZY MOŻNA USUNĄĆ OPINIE NA BOOKING.COM?

Booking.com ma bardzo jasno opisane zasady dotyczące zamieszczania, edytowania opinii. Na jedną rezerwację można dokonać jednej opinii. Gość/Klient ma prawo wypowiedzieć się jak chce. Oczywiście bez agresji, przekleństw itd. Tak więc jeśli opinia jest zgodna z prawdą może ją zamieścić, a hotel nie ma ani możliwości, ani prawa jej edytować czy usunąć. Nie ma takiej możliwości przez panel, ani nikt z obsługi Booking’u tego nie dokona. Sprawdzone! Wielu obsługujących, ludzie na różnych stanowiskach.. po prostu jest to niemożliwe. Opinia zostaje. Jedyną rzeczą, którą można w tym wypadku zrobić jeśli opinia jest niepochlebna to skontaktować się z osobą, która zamieściła opinię w celu jej usunięcia.

CZY MOŻNA USUNĄĆ OPINIE NA TRIPADVISOR?

Warto czytać opinię i polegać na nich jeśli chodzi o hotele. Także restauracje. Dokonać opinii może osoba zarejestrowana. Jeśli przyjrzeć się dokładniej – łatwiej oszukać tu system niż w przypadku Bookinga. Nie musimy opłacić pobytu w hotelu, by móc o nim napisać. Jednak przetestowaliśmy możliwość zakładania kilku kont i dodawania kilku komentarzy do jednego miejsca. Opinie zostały usunięte. Tak więc portal jak najbardziej posiada zabezpieczenia umożliwiające znalezienie oszustów, czy spamerów by uniknąć fałszywych komentarzy. Jeśli chodzi o poziom administratora – nie mamy możliwości edycji ani usuwania recenzji. Możemy na nie jednak odpowiadać. Tak samo jak na Booking.com. Tak więc więc warto korzystać z opinii na Booking.com jak i na Tripadvisor. Jak jest na Trivago? Również dobrze ale to poniżej.

CZY MOŻNA USUNĄĆ OPINIE NA TRIVAGO?

Oczywiście, że nie. Ponieważ nie są to opinie bezpośrednio dodawane na Trivago, a opinie zaciągane z innych portali, miejsc w internecie, gdzie te opinie możemy zamieszczać. Tak więc jak najbardziej są one rzetelne i prawdziwe. Pochodzą najczęściej z Google, Hotels.com czy innych portalów.

Booking.com, Tripadvisor i Trivago to miejsca, które polecamy jeśli szukasz prawdziwej i konkretnej opinii. jeśli jest to znany obiekt wystarczy, że to trochę zjedziesz w dół strony, przeczytasz kilka opinii to zobaczysz, że są te przyjemne „10”, jak i komentarze z uwagi co do tego co nie działa. Nie warto jednak skupiać się tylko na tych złych jeśli jest to jedna zła opinia na kilkadziesiąt innych dobrych. Różni bywają ludzie, mniej lub bardziej wymagający, a recepcjoniści czy kelnerzy to również ludzie, którym zdarzają się mniejsze lub większe wpadki. Miło, gdy ich nie ma a obsługujący nas personel jest wysokiej jakości i wykwalifikowane. Ale czasami nie unikniemy uczącego się recepcjonisty, który zaliczy jakąś „gafę”. Ty się zaśmiejesz, obrócisz to w żart, ktoś inny potraktuje to tak, że wrzuci opinię o niekompetentnej obsłudze. Pojedź, sprawdź i sam oceń.

Tagi: komentarze o hotelu, jak usunąć komentarz na booking, jak usunąć komentarz na tripadvisor, opinie trivago, opinie na portalach, gdzie znaleźć opinie o hotelu.

Leave a Reply