karta menu na wakacje

Jak powinien wyglądać projekt karty menu na lato 2023? O tym w dzisiejszym wpisie. Zaprezentujemy także kilka naszych przykładowych realizacji kart menu. Odwiedź także nasze portfolio tutaj.

projekt karta menu wakacyjna
projekt karta menu wakacyjna

Projekt karty menu

Wakacje to szczególny moment dla wielu lokali gastronomicznych, restauracji, barów czy pubów. Piękna pogoda, słońce ściągają wielu turystów, którzy jak co roku pragną nie tylko wypocząć, ale i dobrze, smacznie zjeść. Projekt karty menu wakacyjnej powinien być więc wyjątkowy. Zacznijmy od tego, że najważniejsze to odpowiednio dobrane menu do Gości, którzy nas odwiedzają i których chcemy by nas odwiedzali. Wyszukane menu sprawi, że cena wzrośnie, a liczba Gości na pewno też ulegnie zmniejszeniu. Menu fast foodów – popularne w Polskich wakacyjnych miasteczkach sprzedaje się znakomicie – jednak cena tu ulega obniżeniu, a konkurencja jest ogromna. Ale nie o tym. Najważniejsze jest odpowiednio stworzone menu. To pozwoli nam na kolejny etap, jakim będzie projekt karty menu na wakacje.

projekt ulotki menu
projekt ulotki menu

Projekt menu na lato 2023

Od rodzaju menu, ilości dań/posiłków oraz napojów zależy bardzo wiele. Duża ilość dań powoduje, że Goście zbyt często zaczynają się zastanawiać i nie wiedząco wybrać. Zaczynają się powoli irytować, a wreszcie wychodzą i idą do restauracji z mniejszą ilością posiłków i znajdują to idealne. Tak bywa często. Dlatego ilość jest bardzo ważna. To pozwoli też na rozplanowanie projektu, gdzie umieścić przystawki, a gdzie dania główne czy napoje. Pozwoli też na wybranie formatu – czy karta bez składania, w formie książeczki, tablicy wiszącej, a może po prostu zwykła ulotka. Opcji jest bardzo wiele. Może być też w formie etykiety np. menu na butelce. Głowa pełna pomysłów.

projektowanie kart menu
Projekt karty menu

Warto więc przemyśleć temat ilości dań. Dzięki temu grafik będzie miał też mniejsze lub większe pole do popisu. Przy większej ilości ciężko będzie dodać jakieś grafiki czy obrazki albo po prostu menu stanie się mało czytelne. A to bardzo, bardzo ważna rzecz – czytelność menu. Nie tylko duża ilość dań wpływa na irytację Gościa, ale nie czytelność – zbyt mała czcionka, napisy w kolorze tła, źle poukładany tekst, duże odległości do treści dania i ceny.

Dzisiaj to na tyle. Nie chcemy Was zamęczyć, a jeśli macie jakieś pytania co do kart menu to skontaktujcie się z naszymi specjalistami. Chętnie podpowiemy nieco.

Tagi wpisu: projekt karty menu, projektowanie kart menu, karta menu na wakacje, karta menu 2023, karta menu dla restauracji, projekty kart menu, projekt menu na wakacje.

Leave a Reply