Marzysz o najpiękniejszej wizytówce, która w rękach klienta będzie nie tylko karteczką z danymi ale i prawdziwą wizytówką i odbiciem Twojej firmy? Zapraszamy do kontaktu z nami!

Wizytówka firmowa czy wizytówka biznesowa to pierwsze spojrzenie na naszą firmę. Jeśli wręczysz klientowi brudną, pogniecioną wizytówkę – ktoś od razu odniesie pewne złe wrażenie. Będzie Ci je albo bardzo trudno odbudować albo wręcz niemożliwe.

Profesjonalna wizytówka firmowa

Wizytówki dzielimy standardowo na trzy rodzaje. Wizytówki zwykłe, wizytówki składane i wizytówki multiloft. Pierwsze na co musimy się zdecydować to właśnie czy zwykła, składana czy coś zupełnie innego. Bywają też i kwadratowe, okrągłe, czy trójkątne. Później wielkość. Następnie rodzaj papieru, zadruk – jedno czy dwustronny, lakierowana czy nie, foliowana czy nie, o prostokątnych czy zaokrąglonych narożnikach.

Rozmiary wizytówki – wielkość wizytówki.

Wizytówki zwykłe z reguły projektujemy i zamawiamy w drukarni w formacie 85 mm x 55 mm lub 90 mm x 50 mm. Bardzo często jednak spotykamy się z tym, że wizytówki 90 mm x 50 mm nie mieszczą się w przegródkach portfelach, gdzie bardzo często jest dla nich miejsce tuż obok kart płatniczych. mamy także możliwość zaprojektowania wizytówek składanych w podobnych formatach, jednak ilość miejsca na tekst czy grafikę jest nawet czterokrotnie większa.

Rodzaj papieru wizytówki

Tutaj wybór papierów na potrzeby wydrukowania wizytówek jest ogromna. Począwszy od zwykłego standardowego papieru – tzn. trochę grubszego czyli kreda mat 350 g, albo kreda połysk 350 g, offsetowy biały, z kości słoniowej, prążkowanego papieru, papieru kolorowego, syntetycznego, faktury filcu, po zupełnie inne materiały – metalowe, gumowe, plastikowe, drewniane. 

Co to jest lakierowanie wizytówki? Lakierowanie, foliowanie wizytówki.

Umożliwia to dodawanie specjalnych efektów odbiorczych zarówno dla oka odbiorcy jak i dotyku. Nasza wizytówka stanie się piękniejsza. Warto więc zadbać o lakierowanie. Tutaj mamy możliwość lakierowania folią mat, lakierem UV, folią połysk oraz folią soft touch – bardzo odporną na wodę- często stosowany typ papieru dla kart menu restauracyjnych.

Projekt wizytówki – jak zrobić wizytówkę?

Wiele stron i kreatorów online pozwala na szybkie stworzenie wizytówki spośród przykłądowych wzorów tła itp. Zapraszamy jednak do kontaktu z nami. Bardzo chętnie podpowiemy przy wyborze i zaprojektowaniu odpowiedniej wizytówki dla Ciebie i Twojej firmy.

Tagi artykułu: 

Projekt wizytówki, indywidualny projekt wizytówki, jak zaprojektować wizytówkę, projektowanie grafik, studio alladyn projekty graficzne, studio alladyn firma grafika.

Leave a Reply