Na początku najważniejsza rzecz, jaką jest – poznanie produktu jaki chcemy zareklamować lub przełożyć na papier czy inny materiał drukarski. Nie jesteśmy w stanie stworzyć dobrego produktu – pliku graficznego, video czy reklamy jeśli nie znamy firmy „od wewnątrz”. Każdy dobry marketingowiec, ale i grafik, który wykonuje coś na zlecenie danej firmy – musi odważyć się zadać choćby kilka podstawowych pytań dotyczących funkcjonowania firmy. Dlaczego? To nie szef tworzy firmę, nie budynek ją wzbogaca, a ludzie którzy w niej pracują. Sztab pracowników. Zespół. Ekipa.

grafika reklama

KARTA MENU

Jeśli pragniecie Państwo stworzyć własną, unikalną, niepowtarzalną i zarazem przepiękną kartę menu do własnej restauracji, pubu, czy kawiarni… Od czego warto zacząć? Tak jak już wcześniej wspomniałem, należy zrobić rekonesans po firmie – restauracji. Jeśli w niej pracujemy kilka lat, nie powinniśmy mieć problemu. Jeśli jednak jesteśmy w niej po raz pierwszy i chcemy, by produkt jaki chcemy otrzymać był doskonały wizerunkowo, ale i sprzedażowy – musimy poznać miejsce. Jeśli jest to duży obiekt – obejdźmy go dookoła, doszukajmy się szczegółów. Nie wypadających kontaktów, czy porysowanych ścian ale ciekawostek. Mogą to być przeróżne malowidła na ścianie, ciekawe rozmieszczenie płytek na ścianie – coś co wzbudzi Twoją ciekawość. Następnie podpytaj o to ludzi tam pracujących. Może powiedzą o czymś czego nie byłeś w stanie w ten krotki czas sam zobaczyć. Choć zdziwiłbyś się, że podczas tego spacerku zobaczyłeś więcej niż niejeden dwuletni pracownik tej restauracji.

crea-entreprise-legalvision

INSPIRACJA

Najważniejsza w stworzeniu karty menu do restauracji jest bowiem inspiracja! Niestety czasami, gdy nie znamy miejsca – sama nie przyjdzie, a musimy ją sami odnaleźć. Nie przestraszcie się jeśli nie znajdziecie jej wewnątrz restauracji. Być może tajemnicą nieodkrytą tego miejsca jest, któryś z kelnerów czy któraś kelnerka. Być może Twój pub znajduje się w samym centrum na Monciaku w Sopocie, a wszyscy Twoi pracownicy mówią po śląsku. Nie ważne, że są studentami – ważne że są ślązakami. Oczywiście to tylko przykład. Wiele ciekawych inspiracji odnajdziemy na zewnątrz, wokoło miejsca – las, plaża, morze, jezioro, muzeum, most… Jest wiele ciekawych elementów, które składają się na stworzenie dobrego projektu karty menu. Poniżej przedstawiam jeden z ciekawszych, jak do tej pory moich pomysłów na menu do restauracji. Założenie było jedno – format A3 lub bardzo zbliżony.

Więcej moich projektów dotyczących zarówno kart menu jak i innych projektów graficznych znajdziesz na PROJEKTY/REALIZACE.

Tagi powiązane z artykułem: karta menumenu do restauracji, projekt menu, karta restauracja, jadłospis menu, menu napoi restauracja, menu napojów restauracja, karta napoi restauracja, karta win restauracja, karta alkoholi.

Leave a Reply