Kogo zaprosić na swoje wesele?

Kogo powinienem albo powinnam zaprosić wesele? Czy wziąć pod uwagę również znajomych rodziców czy to moje wesele, a nie ich? Czy obrażą się Goście jeśli zrobimy wesele bez dzieci? Czy da się bawić trzymając maluszka pod ręką? No właśnie – jak to jest.

Moje wesele, moje wybory. 

Kiedyś tradycją było, szczególnie w niektórych kręgach, że rodzice pani młodej opłacali część wesela, a drugą rodzice pana młodego. Jej płacili za salę, jedzenie, a jego – zespół, alkohol itd. Teraz czasy nieco się zmieniły. To para młoda (w dużej części) stara się ze swoich pieniędzy sfinansować całość wesela. No może – czasami coś tam rodzice dorzucą. Bo jednak wesele to spory wydatek. 

Ważne – zastanówcie się jak wielkie wesele chcecie zorganizować. Małe – dla najbliższych, duże – ze znajomymi. Padło słowo klucz- najbliżsi – kim dla Was są? Rodzina, przyjaciele…. Miło byłoby dopasować też Gości pod względem wiekowym – by starszy wujek miał się z kim bawić, czy młodsza kuzynka. Sprawi to, że wesele stanie się ciekawsze i zostanie zapamiętane na dużo dłużej. Najważniejsza jest dobra zabawa. Jeśli ten warunek jest spełniony to i film będzie dobry, i zdjęcia, i Twoje wspomnienia i wrażenia Gości. Tak więc doszliśmy do punktu, gdzie o wyborze Gości decyduje dobra zabawa. Czy to atrybut, dzięki któremu wybierzemy Gości weselnych?Jeśli ich dobrze znamy, bawiliśmy się z nimi to zapewne możemy się tym posłużyć, aczkolwiek nie unikniemy chyba tutaj zaproszeń dla rodziny. 

Czy zapraszać znajomych rodziców? To jest Wasz dzień, Wasz ślub, Wasze wesele i Wasz wybór. Jeśli macie miejsca wolne to czemu nie ale to zawsze będzie Wasz wybór. Po raz kolejny – ważne by się wszyscy dobrze bawili i Wy również. Bo będzie to dzień, który będziecie wspominać do końca swojego życia.

Wesele z dziećmi czy bez?

No i postawiliśmy sobie w tym momencie jeszcze trudniejsze pytanie. Czy zabawa weselna powinna odbywać się z dziećmi czy bez? Czy znajomych z dziećmi zaprosić również z pociechami czy tylko najbliższą rodzinę? Czy może nikogo? Te pytania bardzo często zadają sobie pary młode przy organizacji wesela. Oczywiście, że trudne gdyż wesele to ogromny koszt. Sala, jedzenie,  alkohol, napoje, zespół/dj, fotograf/kamerzysta, kwiaty, dekoracje, limuzyna, dekoratorka kościoła, skrzypce do kościoła, fotobudka, autobus dla gości, projekty zaproszeń, ksiądz i pewnie wiele więcej…

I tu pojawia się pytanie – ile dzieci pojawia się na waszej liście? Mało, czy dużo? Małe czy duże dzieci? No właśnie. Pamiętajcie, wesele to ma być wspaniała zabawa. Niektórzy będą potrafić się bawić z małymi dziećmi, inni nie. Jedni wezmą nianię, inni o 22 skończą weselę i się ulotnią. Jedni się obrażą gdy otrzymają zaproszenie bez dzieci, inni będą szczęśliwi, że w końcu będą mogli wyjść na imprezę zaszaleć tylko we dwoje. Trudno więc nam wybrać za Was co zrobić. Jeśli byłoby to kilkoro dzieci – ok, jeśli kilkanaście i miałaby się zrobić zabawa dla dzieci zamiast wesela – to nie. Pamiętajcie, że rodzice nie będą się tak bawić z dziećmi, będą poświęcać im wiele czasu a nie sąsiadowi przy stole. Wasze wesele.

Tagi artykułu: 

wesele studio alladyn, kamerzysta trójmiasto, fotograf trójmiasto, kamerzysta pomorskie, fotograf pomorskie, fotograf weselny, kamerzysta weselny, kamerzysta na ślub, fotograf wesele, cennik kamerzysta, cennik wesele, sesja zdjęciowa pomorskie, plener pomorskie, zdjęcia w plenerze, wesele z dziećmi, wesele bez dzieci.

Leave a Reply